یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد افرادی که آهسته راه می‌روند، دو برابر بیشتر از دیگران با احتمال مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی مواجه می‌شوند. گزارشی از این مطالعه در European Heart Journal (نشریه اختصاصی انجمن قلب اروپا) منتشر شده است. دانشمندان بریتانیایی در این مطالعه تصمیم گرفتند تا نقش سرعت پیاده‌روی را به‌عنوان عامل پیش‌بینی‌کننده در سلامت درازمدت افراد بررسی کنند و برای دستیابی به این هدف،‌ بیش از ۴۲۰ هزار نفر از افراد را طی یک دوره ۶ ساله مورد ارزیابی قرار دادند.

آنان عوامل خطر بیرونی مانند سیگار کشیدن، شاخص توده بدن (BMI) و رژیم غذایی را هم در ارزیابی نهایی در نظر گرفتند و متوجه شدند که شانس مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی در میان افرادی که همواره آهسته راه می‌روند،‌ ۱.۸ تا ۲.۴ برابر بیشتر از افرادی است که سرعت بیشتری در پیاده‌روی دارند. محققان می‌گویند که زنان و مردانی که از نظر شاخص توده بدن در رده‌های پایین قرار می‌گیرند، بیشتر از گروه‌های دیگر با این خطر روبه‌رو هستند.

پروفسور تام ییتس (مسئول این مطالعه) می‌گوید که سرعت پیاده‌روی می‌تواند به‌عنوان یکی از شاخص‌های مهم در تشخیص آمادگی جسمانی افراد در نظر گرفته شود. محققان درحال حاضر فرضیه‌ دیگری هم دارند که می‌تواند سرعت راه رفتن را به سرطان مرتبط کند، اما هنوز نتوانسته‌اند هیچ ارتباط قابل توجهی را پیدا کنند. به‌طور کلی، این یافته‌ها نشان می‌دهند که مطالعات پیشین درباره نقش راه رفتن سریع در افزایش طول عُمر باید بیشتر جدی گرفته شوند.

راه رفتن آهسته، احتمال مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی را افزایش می‌دهد!:: برچسب ها : سلامت ,
ن : salamatism
ت : يکشنبه 30 مهر 1396